ליווי עיסקי ופיננסי

כמאמר חז"ל: "אורח לרגע רואה כל פגע". ייעוץ או ליווי עסקי הוא בעצם הזמנת איש מקצוע עם ניסיון בליווי של מאות עסקים, לראות את הפגמים שבעסק ולסייע בתיקונם.

ליווי וייעוץ, רצוי שיתחיל מרגע הרעיון להקמת העסק ויימשך עד הפיכתו לעסק יציב המייצר תזרים מזומנים חיובי לבעלי העסק. בכל שלב מחיי העסק יהיה זה נכון לשלב ליווי וייעוץ, גם טבע תעשיות פרמצבטיות חברה גדולה ויציבה לכל דיעה נקלעה לקשיים בשל רכישה גדולה מידי.
ליווי עסקי מתחיל כבר בשלב הרעיון וכולל מספר אבני דרך.
בחינת הרעיון העסקי, הכדאיות הכלכלית שלו וסיכויי ההצלחה. ההליך כולל לימוד מגמת השוק, מתחרים בסביבה הקרובה ובעולם, רישום פטנטים וניתוח דוחות של מתחרים.
בניית תזרים הכנסות והוצאות צפוי. גם עסקים ריווחים שמייצרים תזרים חיובי עלולים לקרוס כתוצאה מהשקעות גדולות מידי ולכן תזרים מזומנים הינו דוח בסיסי שכל עסק חייב לעשותו.
גיוס כספים מקרנות הון ומגופים פיננסים כדוגמת קרנות לעידוד עסקים קטנים והלוואות בערבות מדינה. ההשקעה בעסק הראשוני או לחלופין בהרחבת העסק דורשת מימון. מימון מגופים חיצוניים פותר חלק מן הבעיות.
הכנת תכניות עסקיות – תוכנית עסקית מעלה על הכתב באופן מסודר את הרעיון העיסקי, יתרונותיו וחסרונותיו, את הדרך ליישומו ומקלה על היזמים בגיוס ההון במידת הצורך.
סיוע בהשגת מימון מלשכת המדען הראשי וקרנות דו לאומיות. מדובר בסיוע ליזמים בחברות הזנק וסיוע לתעשיות המסורתיות בפיתוח חדשנות טכנולוגית על מנת לאפשר להם להתחרות בשווקי העולם.
חשיבה על צורת ההתאגדות הרצויה, חשוב במיוחד לעסקים קטנים או לעסקים בתחומים מיוחדים.
סיוע בהתנהלות מול הבנקים וחברות הביטוח. עבודה נכונה עם ליווי מקצועי מול גופים אלו תחסוך עלויות מימון גבוהות והוצאות מיותרות.
סיוע בבניית דוחות תמחיר ודוחות ניהוליים שונים ככלי עזר לקבלת ההחלטות הנכונות על בסיס נתוני אמת של העסק.
ליווי שוטף ומתן רעיונות לייעול ושיפור הביצועים.
תכנון מס אופטימאלי (בסופו של דבר על הרווחים שלנו אנו רוצים לשלם מינימום מס).

"אין דבר שהוא יותר חסר תועלת מאשר לבצע ביעילות משהו שאין בו צורך״ פיטר פרדיננד דרוקר

מבין לקוחותנו